Žijeme podľa vety: "Užitoční sebe - užitoční tebe". Čo je dobré pre mňa a moju rodinu, môže byť aj pre teba a tvojich blízkych.

Náš e-shop vznikol ako reakcia na potrebu oplácať dobro ľuďom, neznámym dobrým dušiam, ktoré nám pomohli zachrániť dieťa. Teraz chceme byť  my užitoční iným. Každým pripraveným balením, každým telefonátom a každou zásielkou budeme po kúskoch vracať láskavosť, ochotu, ústretovosť Vám, našim zákazníkom, medzi ktorými sú aj tí, ktorí stáli a stoja pri nás dodnes.

Jakubkovi v 10 rokoch (máj 2013) diagnostikovali leukémiu. Dva roky liečby, ktorými sme na detskej onkológií v Bratislave prešli - to sú len ťažko popísateľné pocity strachu, bezmocnosti, túžby a nádejí, ktorými rodič a celá rodina prechádzala. Jakubko má navyše vzácnu krvnú skupinu AB negatív, ktorej bolo a je stále málo. Vznikol preto Facebookový profil s prosbou o darovanie krvi a celou liečbou nás sprevádzali úžasní ľudia, ktorí ochotne a nezištne darovali Jakubkovi kus zo seba samých. A nebolo to raz.

V máji 2016 sa však Kubkovi leukémia vrátila a nás to napriek vynaloženému úsiliu "hodilo" späť na detskú onkológiu a na začiatok ďalších, neskutočných 131 !!! týždňov liečby. A tak bojujeme ďalej a zároveň sa snažíme dodržiavať naše vlastné predsavzatia voči vám - našim zákazníkom.

Tak ako sa ťažko popisuje bolesť , strach a beznádej, tak isto nedokáže rodič vyjadriť pocit vďačnosti, ak niečím podobný prejde. Ten pocit, že vy ako rodič, osoba najbližšia už nemáte čo a ako urobiť pre svoje dieťa a jeho život závisí od iných ľudí, ktorí sú tam niekde vonku, ale majú to, čo vaše dieťa tak nutne potrebuje... Každého úprimného človeka toto naplní pocitom a potrebou oplácať to dobro, ktoré nám bolo dané. Toto je naša cesta. Náš shop nie je o žiadnych zázračných, prírodných produktoch, ani osvedčených receptoch, alebo úžasných uzdraveniach. Nenatískame názor a ani nepreferujeme určité produkty, na stránke nenájdete nič, čím by sme chceli poukázať, že to naše je iné, lebo sme prešli peklom. Nie. U nás nájdete produkty, ktoré môžu byť užitočné, ale nie sú výnimočné, pretože sú od nás. Čo je u nás iné, je to dobro, láskavosť a ochota v našom prístupe k vám, sme užitoční sebe a chceme byť užitoční aj pre vás. Na toto myslíme každý deň.

Tiež nás ale fascinuje sila prírody a jej dary, ktoré majú schopnosť prinášať nám všetkým úžitok. Ak ten úžitok dokážeme uchovať na dlhšiu dobu, máme v rukách produkt, ktorý je kedykoľvek k dispozícií. Po tom je to už len na nás s akou pravidelnosťou po ňom siahneme a doprajeme si to, čo naše telo, či duša potrebuje. Hovorí sa, že bez vody to nejde. Je to samozrejme pravda, ale pri našich produktoch ju potrebujeme najmenej, pretože sme SUŠENÉ.sk. :-)

Sušenie patrí medzi najstaršie spôsoby konzervácie potravín. V minulosti bolo jeho hlavným cieľom predĺžiť čas konzumácie potravín, dnes sú sušené produkty čoraz obľúbenejším doplnkom zdravej stravy. Vďaka tomu, že sa sušením neznehodnocuje podiel vitamínov, minerálov, či vlákniny, predstavuje z pohľadu spotreby energie a času, cenovo najvýhodnejší spôsob konzervovania.

U nás nájdete široký sortiment sušeného ovocia, byliniek a čajov, snažíme sa Vás naučiť nebáť sa sušenej zeleniny, samozrejmosťou sú huby a orechy. Výborne tiež chutí sušené mäso. V našom sortimente máme aj sušené kvety ale aj múky, strukoviny, obilniny, kávu, cukor a soľ, medy, sirupy a mnoho iného. Všetko pre Vás s cieľom mať na stole zdravšie a trvácne produkty. 

Po troch rokoch prevádzky e-shopu sme na pešej zóne v Senci otvorili našu prvú predajňu. Dostala meno "ŠPAJZKA - vážim si ťa" a mala by len podčiarkovať náš spôsob života. Vážime si seba navzájom a vážime si aj zákazníkov. Vážime si prírodu a našu planétu a nechceme produkovať zbytočný odpad - preto vám náš sortiment navážime aj do vašich obalov, dózičiek či koreničiek.

Vážime si aj svoje zdravie a zdravie našich detí. Ak máte podobné zmýšľanie, veríme, že Vám budú náš „šopík" aj ŠPAJZKA blízki. 

Chceme byť užitoční a to nás v tomto momente napĺňa. Aj preto máme poštovné za 2,90€, čo je jedna z najnižších cien za dopravu tovaru z e-shopu k Vám. 

Obchod sme otvorili 3.3.2015 s počtom produktov ako dni v roku :-). Postupne dopĺňame informácie k produktom tak, aby boli pre Vás príťažlivejšie a našli ste aj niečo navyše. Okrem pokročilého fulltextového vyhľadávania stránka ponúka triedenie produktov  PODĽA ÚŽITKU

Radi ochutnávame nové a nepoznané a tak sme si za vzor zobrali Ernesta Hemingwaya a jeho úžasnú schopnosť popísať ako čo chutí. Rovnako sa aj my snažíme popísať chuť našich produktov tak, aby aj ten kto nepozná, či neochutnal, pochopil ako to chutí nám :-). A verte, že popísať všeobecne známu chuť je oveľa zložitejšie ako sa zdá :-).

Prajeme Vám len príjemné chvíle s naším sortimentom. Ak sa nám navyše podarilo byť pre vás užitoční, robíme to dobre.

Kmeť Peter a obchodný tím SUŠENÉ.sk